RSS Feed tweeter facebook

تاریخ :2012 آگوست 1 - 12:17 ق.ظ بازدید: 8,743 کد:4395
 
تبرئه خانواده ایرانی از قاچاق مواد مخدر وهشدار به ایرانیان

مالزی: یک دادگاه در مالزی روز سه شنبه سه نفر از اعضای یک خانواده را از اتهام قاچاق مواد مخدر تبرئه و بدین ترتیب از مجازات مرگ رهانید.

به گزارش پایک نیوز به نقل از خبرگزاری برناما، قاضی داتوک عبدالعلم عبدالله روز سه شنبه در حکمی ماندانا رحمانی حسن، 24 ساله، وحید کاظمی مصطفی، 29 ساله و سوسن سیمائی اشترنیانی، 51 ساله را که در 14 ماه آگوست سال 2010 به اتهام قاچاق یک کیلو و 413 گرم مواد  مخدر در فرودگاه بین المللی کوالالامپور بازداشت شده بودند، تبرئه کرد.

بنا به این گزارش، در متن حکم دادگاه آمده است: این سه نفر به همراه یک آژانس توریستی به مالزی آمده بودند.

قضات دادگاه همچنین پذیرفته اند که بر اساس شواهد موجود، این سه نفر توسط  یک آژانس توریستی فریب خورده و فردی با نام “اکبر”، راهنمای تور، و همکار وی با نام “ناصر”، بسته های حاوی مواد مخدر را بدون اطلاع دادن به این سه نفر در وسایل و چمدان هایشان بسته بندی کرده بودند.

این گزارش می افزاید: هرگونه تجارت، حمل و یا قاچاق مواد مخدر در مالزی مستوجب مجازات مرگ می باشد.

متاسفانه در سال های اخیر برخی از مسافران ایرانی براثر ناآگاهی و یا اعتماد نابجا به افراد غریبه قربانی باندهای قاچاق مواد مخدر شده و در مالزی گرفتار پروسه های طولانی بازداشت، دادگاه و زندان شده و یا حتی با مجازات اعدام مواجه شده اند.

به تمامی ایرانیان، بویژه دانشجویان و جوانان ایرانی توصیه می شود شدیدا مراقب باندهای تبهکار، وسوسه های شیطانی و نیز سوء استفاده های آنها از خود، بویژه به هنگام ورود و خروج از مالزی باشند.

بویژه آندسته از ایرانیانی که به همراه تورهای توریستی و تفریحی به مالزی سفر می کنند، شدیدا توصیه می شود که خود نسبت به تحویل و دریافت بار و چمدان های خود به کانترهای تحویل بار در فردوگاههای ایران و مالزی اقدام نمایند.

همچنین به مسافران ایرانی توصیه می شود از پذیرش هرگونه بسته و یا وسایل مشکوک برای ارسال به مالزی و یا برعکس جدا خودداری نمایند.

درخواست از ایرانیان برای ارسال یک بسته کوچک که عمدتا با التماس و زاری همراه می باشد، گنجاندن بسته های مواد مخدر در وسایل و چمدان های مسافران ایرانی بدون اطلاع دادن به آنها، جاساسازی حرفه ای مواد مخدر در وسایلی کوچک همچون موبایل، ساعت، کنسروهای آب میوه، کمربند، پمادها و قطره های پزشکی و دارویی، بسته های آجیل و … از جمله آخرین تکنیک های قاچاقچیان مواد مخدر برای جابجایی این مواد می باشد.

diggfacebookmyspacestumbleupontwitter
 

One Response to “تبرئه خانواده ایرانی از قاچاق مواد مخدر وهشدار به ایرانیان”

  1. هم وطن :

    ممنون از اطلاع رسانی خوبتان.

نظر شما

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>