RSS Feed tweeter facebook

تاریخ :2012 اکتبر 25 - 11:40 ب.ظ بازدید: 9,682 کد:5037
 
آقای کاردار محترم؛ کمی تامل بفرمایید!


مالزی: ضیاء، از دانشجویان دوره دکتری دانشگاه یو.تی.ام در ایمیلی به سایت پایک نیوز نوشت: دفتر صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران در مالزی اخیرا اقدام به تهیه یک گزارش در مورد وضعیت ایرانیان مقیم مالزی، بویژه دانشجویان، نموده که صرف نظر از اینکه هدف از آن چه بوده، مثلا می خواسته باز هم مالزی را خراب کنه و یا اینکه بخشی از واقعیات مالزی را به تصویر بکشه، در نوع خود، بویژه اظهارات کاردار محترم سفارت ایران در ارتباط با وضعیت پیش آمده  واقعا جالب بود.

ایشان در بخشی از این کلیپ با اذعان به تعداد زیاد و انبوه دانشجویان ایرانی در مالزی و افتخاراتی که تاکنون به دست آورده اند، می فرمایند (نقل به مضمون): “ما فقط می توانیم این مشکلات را به داخل منتقل کنیم. {….} در ارتباط با وضعیت پیش آمده توان و یا امکانی در اختیار سفارت نیست که بتواند این مشکل را حل بکند”.

آقای کاردار محترم!                                                                                                     

فرموده اید که “ما فقط می توانیم این مشکلات را به کشور منتقل کنیم”!!

جدی می گویید!! مگر خبر ندارید که کشور ما به قول مقام معظم رهبری “در معرض انواع و اقسام تحریم های وحشیانه قرار دارد”. مگر خبر ندارید که هموطنان ما در داخل کشور هم تحت فشار هستند.  از آن بدتر، آیا فکر می کنید که مسئولان و مردم از وضعیت ما خبر ندارند!! فکر می کنید دل رهبر ما، رئیس جمهوری ما، مسئولان ما و والدین ما از آوارگی پاره های تنشان در غربت خون نیست و منتظر انتقال اخبار آن توسط شما هستند! تازه اگر قرار بود که یک منبع مالی و یا یک راهکار شسته و رُفته در کشور وجود می داشت، که برای انتقالش به مالزی به شما نیازی نبود. یک واسطه هم می توانست آنرا حل کند. هنر شما به اصطلاح دیپلمات ها در این است که در کشور محل خدمت خود به دنبال فرصت ها باشید؟ ما خودمان از داخل کشور عزیزمان خبر داریم و پا به پای آنها و در سایه حضرت ولی عصر (عج) در مقابل انواع و اقسام فشارها ایستاده ایم و کمر خم نخواهیم کرد.

آقای کاردار محترم!

نگویید “سفارت امکانی ندارد و نمی توان کاری کرد”، بگویید “شما نمی توانید کاری بکنید”. لطفا چشمانتان را باز کنید. کمی تامل بفرمایید! اگر می خواهید بدانید می شود کاری کرد یا نه، یه تماس با سفیر فلسطین، سفیر عراق، سفیر قزاقستان، سفیر یمن و … بگیرید و بپرسید که آنها چگونه برای دانشجویان کشورهایشان از 20 درصد تا 100 درصد تخفیف شهریه دانشگاه  گرفته اند! بپرسید آنها چطور با ارتباطات خوبشان با دانشگاه ها شهریه بچه هایشان را قسط بندی کرده  یا به تاخیر انداخته اند، بپرسید آنها چطور خوابگاه های رایگان گرفته اند! بپرسید آنها چطور بچه هایشان را ساپورت روحی می کنند! بپرسید آنها چطور با سازمان های داخلی شان ارتباط برقرار کرده و برای بچه هایشان بورس گرفته اند.

 اقای کاردار محترم!

می شود کار کرد!، اما نه با ژست دیپلماتیک گرفتن! باید مثل سفیر فلسطین و عراق و یمن و بوسنی، هفته ای 10 بار پله های دانشگاه ها و وزارتخانه های مالزی را بالا و پایین بروید تا اونوقت ببینید می شود کاری کرد یا نه!! مادامی که در کنجی نشسته باشید و جلسات هم اندیشی و مشکل گشایی با آدم های ناکارگشا داشته باشید، از این ناتوانتر هم خواهید شد!

آقای کاردار محترم!!

فرموده اید “دانشجویان ایرانی صدها کتاب، هزاران مقاله و …. منتشر کرده اند”. بلی دانشجویان ایرانی با خون دل و با تحمل انواع و اقسام سختی ها و توهین ها هزاران مقاله و کتاب منتشر ساخته اند!! خُب!! جسارتا شما را صنننم!!! نکند شما هم مثل رایزنی توهم گرفته اید و می خواهید کنتور بزنید و افتخارات بچه ها را به نام خود ثبت کنید!”

*سایت پایک نیوز تنها انعکاس دهنده نظر مخاطبان می باشد و نظرات مطرح شده لزوما نظر وبسایت پایک نیوز نمی باشد.

diggfacebookmyspacestumbleupontwitter
 

2 Responses to “آقای کاردار محترم؛ کمی تامل بفرمایید!”

 1. ک.ل :

  دیدی پایک جون، گفتم جرات نداری این مطالب و اسنادی که برات فرستادم را منتشر کنی! به خاطر اینکه تو هم از …… هستی. فقط اداشو در میاری.

 2. مجید :

  سلام و تشکر از شما که بدون غرض وزری به سفارت برای درک بیشتر دانشجویان کمک می کنید انشالله مفبد افتد
  من هم چند تا پیشنهاد دارم شاید خوب باشد :
  1- مدرسه پسرانه مشگلات فراوانی دارد اولا شهریه ان زیاد است ثانیا با این همه دانشجو که تجربه اموزشی دارند چرا از ایران اعزامی می اورید ؟ شما اگر پول ندارید چرا بجای معلم با حقوق 1000 رینگیت از معلم ماهانه 12000 رینگیت اعزامی استفاده می کنید ثالثا با این ارز هر روز تعداد دانش اموزان کم می شود ولی معلم های اعزامی مرتب افزایش پیدا می کنند چرا؟
  2- چرا انجمن اولیا و مربیان را غیر قانونی منحل کردند و سفارت سکوت کرد؟ درامدهای 3 سال گذشته و شهریه را اقای {…} مدیر وفت در این سه سال چطوری هزینه کرده است ؟ درست است ایشان سال گذشته 180 هزار رینگیت از شهریه ها را پاداش داده است ؟ لطفا پیگیری و اطلاع رسانی کنید
  راستی اقای معاون سفیر چرا مدیر قبلی مدرسه بعد از سه سال هنور به ایران نرفته و مانده است ؟ درسته پارتبش کلفته ایران نمی رود ؟ و سفارت هم زورش نمیرسه ؟ شهریه را افزایش داده اند تا اینها بمانند ؟ برای چی ؟ درسته ایشان مانده که مدرسه بخره ؟ وافعا نمی شد اینکارا بدون هزینه یا با هزینه کمتر انجام داد. این همه نیروی خوب مذهبی در مالزی است که حاضرند رابگان کمک کنند چرا اینها را به تهران منعکس نمی کنید و پیگیری نمی فرمایید؟ . اگر بر این امور نظارت شود لزومی به افزابش شهربه نیست بلکه شهریه کم هم خواهد شد .
  3- لطفا در هزینه های کنسولی با ارز 3500 تومانی تجدید نظر کنید انصاف نیست گه این همه پول برای کارهای کوچک پرداخت شود
  رینگیت 300 تومان بود ما همین پول را میدادیم الان هم که 1200 تومان است همان مبلغ را باید بدهیم ؟

  اقای کاردار محترم سفارت ، اگر نمی توانید مشگل ارز ما را جل کنید لااقل این موارد را پیگیری و گزارش کنید اینها که در اختیار خودتان است
  انشالله باقیات و صالحات شما باشد
  با تشکر و به امید حل مشگلات

نظر شما

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>