This page was exported from paycnews.com [ http://paycnews.com ]
Export date: Thu Feb 21 16:44:39 2019 / +0000 GMT

آقای کاردار محترم؛ کمی تامل بفرمایید!

مالزی: ضیاء، از دانشجویان دوره دکتری دانشگاه یو.تی.ام در ایمیلی به سایت پایک نیوز نوشت: دفتر صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران در مالزی اخیرا اقدام به تهیه یک گزارش در مورد وضعیت ایرانیان مقیم مالزی، بویژه دانشجویان، نموده که صرف نظر از اینکه هدف از آن چه بوده، مثلا می خواسته باز هم مالزی را خراب کنه و یا اینکه بخشی از واقعیات مالزی را به تصویر بکشه، در نوع خود، بویژه اظهارات کاردار محترم سفارت ایران در ارتباط با وضعیت پیش آمده  واقعا جالب بود.


ایشان در بخشی از این کلیپ با اذعان به تعداد زیاد و انبوه دانشجویان ایرانی در مالزی و افتخاراتی که تاکنون به دست آورده اند، می فرمایند (نقل به مضمون): “ما فقط می توانیم این مشکلات را به داخل منتقل کنیم. {....} در ارتباط با وضعیت پیش آمده توان و یا امکانی در اختیار سفارت نیست که بتواند این مشکل را حل بکند".


آقای کاردار محترم!                                                                                                     


فرموده اید که "ما فقط می توانیم این مشکلات را به کشور منتقل کنیم"!!


جدی می گویید!! مگر خبر ندارید که کشور ما به قول مقام معظم رهبری "در معرض انواع و اقسام تحریم های وحشیانه قرار دارد". مگر خبر ندارید که هموطنان ما در داخل کشور هم تحت فشار هستند.  از آن بدتر، آیا فکر می کنید که مسئولان و مردم از وضعیت ما خبر ندارند!! فکر می کنید دل رهبر ما، رئیس جمهوری ما، مسئولان ما و والدین ما از آوارگی پاره های تنشان در غربت خون نیست و منتظر انتقال اخبار آن توسط شما هستند! تازه اگر قرار بود که یک منبع مالی و یا یک راهکار شسته و رُفته در کشور وجود می داشت، که برای انتقالش به مالزی به شما نیازی نبود. یک واسطه هم می توانست آنرا حل کند. هنر شما به اصطلاح دیپلمات ها در این است که در کشور محل خدمت خود به دنبال فرصت ها باشید؟ ما خودمان از داخل کشور عزیزمان خبر داریم و پا به پای آنها و در سایه حضرت ولی عصر (عج) در مقابل انواع و اقسام فشارها ایستاده ایم و کمر خم نخواهیم کرد.


آقای کاردار محترم!


نگویید "سفارت امکانی ندارد و نمی توان کاری کرد"، بگویید "شما نمی توانید کاری بکنید". لطفا چشمانتان را باز کنید. کمی تامل بفرمایید! اگر می خواهید بدانید می شود کاری کرد یا نه، یه تماس با سفیر فلسطین، سفیر عراق، سفیر قزاقستان، سفیر یمن و ... بگیرید و بپرسید که آنها چگونه برای دانشجویان کشورهایشان از 20 درصد تا 100 درصد تخفیف شهریه دانشگاه  گرفته اند! بپرسید آنها چطور با ارتباطات خوبشان با دانشگاه ها شهریه بچه هایشان را قسط بندی کرده  یا به تاخیر انداخته اند، بپرسید آنها چطور خوابگاه های رایگان گرفته اند! بپرسید آنها چطور بچه هایشان را ساپورت روحی می کنند! بپرسید آنها چطور با سازمان های داخلی شان ارتباط برقرار کرده و برای بچه هایشان بورس گرفته اند.


 اقای کاردار محترم!


می شود کار کرد!، اما نه با ژست دیپلماتیک گرفتن! باید مثل سفیر فلسطین و عراق و یمن و بوسنی، هفته ای 10 بار پله های دانشگاه ها و وزارتخانه های مالزی را بالا و پایین بروید تا اونوقت ببینید می شود کاری کرد یا نه!! مادامی که در کنجی نشسته باشید و جلسات هم اندیشی و مشکل گشایی با آدم های ناکارگشا داشته باشید، از این ناتوانتر هم خواهید شد!


آقای کاردار محترم!!


فرموده اید "دانشجویان ایرانی صدها کتاب، هزاران مقاله و .... منتشر کرده اند". بلی دانشجویان ایرانی با خون دل و با تحمل انواع و اقسام سختی ها و توهین ها هزاران مقاله و کتاب منتشر ساخته اند!! خُب!! جسارتا شما را صنننم!!! نکند شما هم مثل رایزنی توهم گرفته اید و می خواهید کنتور بزنید و افتخارات بچه ها را به نام خود ثبت کنید!"


*سایت پایک نیوز تنها انعکاس دهنده نظر مخاطبان می باشد و نظرات مطرح شده لزوما نظر وبسایت پایک نیوز نمی باشد.


Post date: 2012-10-25 23:40:02
Post date GMT: 2012-10-25 15:40:02
Post modified date: 2012-11-01 00:49:27
Post modified date GMT: 2012-10-31 16:49:27
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com