This page was exported from paycnews.com [ http://paycnews.com ]
Export date: Thu Feb 21 16:04:07 2019 / +0000 GMT

داستان قاچاق و بازهم بازی با حیثیت ایرانیها/ سفارت واکنش تند نشان دهدمالزی: یک دانشجوی ایرانی در ایمیلی به سایت پایک نیوز نوشت: پس از مدتی که دلمان خوش بود در اخبار و رسانه های مالزی خبری از اتفاقات  منفی، اعدام و دستگیری ایرانیان نیست،و خبر خوش تبرئه یکی از ایرانیان ، متاسفانه  امروز تلویزیون مالزی خبری تصویری ازدادگاه  شخصی که به ظاهر با ملیت ایرانی و با نام دانشجو را پخش کرد که در کنار رینیگت 1200 تومانی غمی به غصه هایی ایرانیان مقیم مالزی و دانشجویان محترم  اضافه کرد !!.


متاسفانه اتفاقات ناخوشایند چند سال گذشته و فعالیت کثیف و غیرقانونی مافیای مواد مخدر (که در همه جای جهان وجود دارد و مختص به مالزی  هم نمی باشد- بطور مثال می توان از ده ها مالزیایی نام برد که در کشور استرالیا به همین جرم دستگیر شده اند-)، باعث بی اعتبار شدن نام و جایگاه ایرانیان در بین مالزیایی ها شده است. بخصوص که نحوه خبررسانی رسانه های مالزی معمولا با رعایت انصاف و عدالت همراه نبوده  و متاسفانه بطور مشکوکی مثلا از یک تیم 20  نفری مافیایی مواد مخدر که 10 ملیت درآن عضو هستند تنها نام یک یا دو نفر و آنهم فردی با ملیت ایرانی در خبرها منعکس می شود و یا پس از اعلام تبرئه یک ایرانی ( که دستگیری اش در بوق و کرنا شده بود) ناگهان خبر منفی دیگری را منتشر می کنند تا شیرینی خبر مثبت را در کام ایرانیان زهر کند،  ضربه های غیر قابل جبرانی به جامعه محترم و شریف ایرانی ائم از دانشجویان، تجار ، توریست ها و سایر ایرانیان مقیم در مالزی زده است.


تصاویر منتشر شده از فردی معلوم الحال که اخبار تلویزیونی شبکه 7 مالزی  (برای مشاهده فیلم پخش شده اینجا کلیک کنید!) از او به نام دانشجوی ایرانی نام برده است، آنقدر تاسف بار است که قلب هر ایرانی را به درد می آورد. هم از این حیث که لطمه بزرگی به نام دانشجویان و ایرانی ها زده و هم  به این دلیل که به وضوح می توان در تصاویر مشاهد کرد که وی با چه غرور و نگاه خاص و یقه باز و ته لبخند ملیحی !! قدم بر میدارد و انگار شاهکاری بزرگ کرده  است !!  شاید هم آنقدر پشتش گرم است که می داند حکم اعدامی برایش صادر نخواهد شد و مانند بسیاری از همسلفانش به زودی به بازار تجارت باز خواهد گشت !!.


شکی نیست که این موجود نه دانشجو ، بلکه قاچاقچی کثیفی است که با سوءاستفاده از نام دانشجویان ایرانی و احتمالا با گرفتن ویزای کالج زبانی در مالزی ( که متاسفانه در سالهای اخیر بدلیل سود جویی برخی از صاحبان موسساتغیر مجاز و فقط بخاطر منافع مالی بیشتر باعث رشد قارچ گونه آنها شده است ) ، مشغول فعالیت غیر قانونی در مالزی بوده است.


بی شک مالایی ها و هر انسان منصفی که با دانشجویان شریف ایرانی برخورد داشته می داند که تعریف دانشجوی ایرانی ، چیزی نیست که در رسانه های مالزی منعکس می شود.  اکثر دانشگاه های مالزی ، مسئولان و اساتید مالزیایی به قدرت علمی و اخلاقی دانشجویان ایرانی در این کشور واقفند. متاسفانه ضعف اطلاع رسانی و حمایت از جانب مراجع رسمی قانونی باعث شده تا هر کس به خودش اجازه دهد با این پتانسیل علمی برخورد نامناسب کند.


بعنوان یک دانشجو و عضوی از جامعه ایرانی مقیم مالزی و به نمایندگی از صدای جمع کثیری از ایرانیان مقیم ، از مسئولان سفارت ایران ، مقامات رایزنی علمی دانشجویان جنوب شرق آسیا، رایزنی فرهنگی، مسئولین وزارت امور خارجه و وزارت علوم و افراد مرتبط و کسانی که قدرت سیاسی و قانونی در مواجهه با طرف های مالزی دارند، عاجزانه و خاضعانه تقاضا می کنیم که در این زمینه و در جهت حفظ آبروی دانشجویان ایرانی که نماینده و سرباز کشور عزیز و ملیت ایرانی و نشانه ای از فرهنگ والای ایرانی می باشند ، توقع می روند در این مورد عکس العمل نشان داده و مراتب اعتراض دانشجویان شریف ایرانی و همه ایرانیان مقیم مالزی را به اطلاع مسئولین مالزیایی برسانند.


*نوشته: رضایی - دانشجوی دکتری مالزی


Post date: 2013-01-23 02:09:11
Post date GMT: 2013-01-22 18:09:11
Post modified date: 2013-02-02 17:33:11
Post modified date GMT: 2013-02-02 09:33:11
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com