paycnews.com
http://paycnews.com/?p=5668
Export date: Mon Jan 21 9:59:47 2019 / +0000 GMT

بی بندوباری در مالزی: گزارشی از خانه های شخصی فحشاء

مالزی-اختصاصی پایک نیوز: هفته گذشته رئیس دایره مبارزه با فساد و فحشاء پلیس فدرال مالزی (بوکیت امان) نسبت به رواج فساد و بی بندو باری از طریق تشکیل خانه های شخصی "فحشاء" در این کشور هشدار داد.


به گزارش پایک نیوز، داتوک عبدالجلیل حسن، با بیان این مطلب افزود: متاسفانه رواج بی بندوباری و فساد اخلاقی از طریق افزایش تعداد خانه های شخصی فحشاء توسط سندیکاهای تبهکار در این کشور به یک پدیده تبدیل شده  و پلیس با تمام توان قصد مقابله با آن را دارد.


به گفته پلیس فدرال مالزی، نیروهای پلیس این کشور در سال گذشته میلادی  42 هزار و 788 عملیات بر ضد خانه های شخصی فحشا انجام داده که در مجموع منجر به بازداشت و دستگیری بیش از 15 هزار فاحشه و عوامل مرتبط با آن شده که در این میان بیشترین آنها به ترتیب از کشورهای چین (5165 نفر)، ویتنام (3456 نفر)، تایلند (2009 نفر)، اندونزی (1418 نفر)، فیلپین (845 نفر)، هند (139 نفر)، میانمار (114 نفر)، ازبکستان (70 نفر)، کامبوج (70 نفر) و ... بوده است.


متاسفانه در بین آمار پلیس مالزی، به دو تبعه ایرانی در بین فاحشه های بازداشت شده نیز اشاره شده است.


نحوه کار خانه های شخصی فحشاء: همه جا و در هر زمان!


در گزارش پلیس فدرال مالزی آمده است: ارزان بودن اجاره خانه ها در این کشور باعث سوء استفاده باندهای تبهکار شده و این باندها با اجاره منازل و خانه های مسکونی در نقاط مختلف و نیز قاچاق زنان و دختران از دیگر کشورها، به ترویج فحشا و بی بندوباری در این کشور دامن می زنند.


براساس این گزارش، با توجه به وجود زمینه فساد در مالزی، برخی از عوامل سودجو، آژانس های معاملات و حتی صاحبان خانه های مسکونی با توجه به درآمدزایی بالای این صنعت وسوسه شده و برای راه اندازی خانه های شخصی "فحشاء" اقدام می نمایند.


در این گزارش همچنین آمده است: به عنوان مثال برای هر واحد مسکونی اجاره ای در بهترین نقاط شهر، سندیکاها و عوامل مرتبط با آنها ماهیانه  حداکثر 1000 تا 2000 رینگیت (یک تا میلیون تومان) اجاره می دهند، در حالیکه در این خانه های بین 10 تا 20 فاحشه نگهداری می شوند که باید به ازاء هر مشتری، مبلغ 50 رینگیت (50 هزار تومان) به سندیکا و یا عوامل مرتبط با آنها پرداخت نمایند که با توجه به تعداد بالای مشتری ها و نیز تعداد فاحشه ها سودکلانی به جیب می زنند.


مراکز شخصی فساد به صورت تمام وقت فعال بوده و در همه جا یافت می شوند. مشتریان خانه های شخصی فحشاء نیز عمدتا افراد خاص هستند که پس از مدتی به مشتریان دائمی و پیوسته تبدیل می شوند. آنها همچنین پس از مدتی اسم و رمز خاص برای ورود به این مراکز دریافت می کنند.


تاکنون بیشترین تعداد خانه های شخصی "فحشاء" از شهرهای کوالالامپور، جوهور بارو و ایالت سلانگور گزارش شده است. همچنین پلیس مالزی در سال گذشته 8 هزار و 749 عملیات بر ضد خانه های فساد در جوهوربارو، 8 هزار و 620 عملیات در کوالالامپور، 6 هزار و 663 عملیات در سلانگور و 5 هزار 426 عملیات در پراک انجام داده است.


رواج و گسترش خانه های شخصی "فحشا" در مالزی در حالی صورت می گیرد که تعداد زیادی کلاب شبانه، مراکز اسپا و  ماساژ نیز به صورت آشکارا و به ظاهر قانونی مشغول به فعالیت می باشند.


باوجود آنکه مالزی یک کشور اسلامی است، وجود کلاب های شبانه و مراکز اسپا به خاطر حضور سایر اقلیت های قومی و مذهبی و نیز تعداد زیادی توریست و گردشگر خارجی توجیه می شود، هر چند چالش های زیادی نیز برای دولت و افکار عمومی مسلمانان این کشور ایجاد کرده است.


رواج قاچاق زنان و دختران از کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا در مالزی یکی از مهمترین چالش های اساسی این کشور در عرصه بین الملل است و با وجود تاکید دولت بر مبارزه جدی با این پدیده، وزارت امور خارجه آمریکا همه ساله مالزی را در لیست سیاه کشورهایی قرار می دهد که در آن قاچاق زنان و دختران به صورت گسترده صورت می گیرد.


قاچاق زنان و دختران توسط سندیکاهای بین المللی در کشور مبداء (مثلا چین، تایلند، فیلیپین، اندونزی و .. ) و نیز عوامل آنها در کشور مقصد (مالزی) صورت می گیرد، اما آنچه که بوقوع می پیوندد،  قربانی شدن انسانیت تعداد زیادی از دختران  و زنان بی گناه است که بیشتر از طبقه فقیر و ضعیف بوده و عمدتا با بهانه های دیگر از جمله کار و ...فریب خورده،  سپس مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته و وادار به سکس، فاحشه گری و ...  می شوند.


پلیس مالزی از تمامی شهروندان و نیز اتباع خارجی مقیم این کشور خواسته تا در صورت مشاهده چنین خانه هایی و یا برخورد با موارد مشکوک، بلافاصله به پلیس گزارش دهند.


بند 373 قانون مبارزه با جرایم مالزی، حداقل 15 سال زندان و مبلغی نیز جریمه نقدی (با تشخیص قاضی) برای سندیکاها و یا صاحبان مراکز فحشاء در این کشور پیش بینی کرده است.Post date: 2013-02-16 03:24:49
Post date GMT: 2013-02-15 19:24:49

Post modified date: 2013-02-28 01:09:54
Post modified date GMT: 2013-02-27 17:09:54

Export date: Mon Jan 21 9:59:47 2019 / +0000 GMT
This page was exported from paycnews.com [ http://paycnews.com ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com