RSS Feed tweeter facebook

تاریخ :2014 دسامبر 3 - 7:18 ب.ظ بازدید: 28,136 کد:8444
 
انتقال زندانیان بین المللی از مالزی تا شش ماه دیگر

کوالالامپور: معاون وزیر کشور مالزی از اجرای قانون انتقال زندانیان خارجی تا شش ماه دیگر (پایان ژوئیه 2015) خبر داد.

به گزارش پایک نیوز به نقل از خبرگزاری برناما، وان جنیدی تونکو جعفر، معاون وزیر کشور مالزی به خبرنگاران گفت کشورش آماده است تا با اصلاح قانون انتقال زندانیان خارجی و امضای توافقنامه دوجانبه با کشورهای مختلف، اقدام به مبادله و انتقال زندانیان خارجی کند.

به گفته معاون وزیر کشور مالزی، از زمان تصویب قانون انتقال محکومین و زندانی ها در سال 2012 میلادی تاکنون 9 کشور تمایل خود را برای امضای توافقنامه انتقال محکومین اعلام کرده اند.

وی ایران، لتونی، بلغارستان، جمهوری آذربایجان، فیلیپین، رومانی، ترکیه، عربستان سعودی و کره جنوبی را 9 کشوری معرفی کرد که خواستار امضای توافقنامه انتقال محکومین شده اند.

وان جنیدی جعفر  در عین حال خاطر نشان کرد که توافقنامه انتقال محکومین تنها با کشورهایی امضا می شود که قانون آنها شبیه مالزی باشد.

به گفته وی، قانون زندان های حدود 100 کشور با قانون مالزی مشابه است.

معاون وزیر کشور مالزی اعلام کرد که در حال حاضر حدود دو هزار زندانی خارجی پشت میله های زندان های مالزی بسر می برند که شرایط انتقال به کشورشان را دارند و زندانیان مالزیایی نیز در کشورهای خارجی حدود یکهزار و 700 نفر است.

این مقام ارشد مالزی در ادامه گفت که زندانیان برای انتقال نیازمند شرایطی از قبیل باقی ماندن دوره حبس بیش از شش ماه، پایان دادگاه تجدیدنظر و نداشتن حکم اعدام هستند.

پایک نیوز می افزاید: با توجه به این شرایط اعلام شده از سوی مالزی، مشخص نیست در صورت امضای توافقنامه مبادله زندانیان بین ایران و مالزی، چه تعداد از زندانیان ایرانی در مالزی واجد انتقال به ایران خواهند بود.

در حال حاضر بیش از 220 ایرانی در زندان های مالزی نگهداری می شوند که بنا بر اطلاعات منتشر شده، حدود 64 نفر از آنها محکومین به اعدام بوده و در نوبت اعدام قرار دارند.

عمده محکومین ایرانی زندانی در مالزی، قربانیان قاچاقچیان مواد مخدر و باندهای تبهکار هستند که از کشورهایی غیر از ایران عازم کشور مالزی شده اند.

باوجود داشتن چندین زندانی ایرانی محکوم به اعدام در مالزی، تاکنون اخبار و یا اطلاعاتی در خصوص اعدام زندانی ایرانی در این کشور منتشر نشده است.

ایران قبل از این بارها خواستار امضای توافقنامه دوجانبه برای انتقال زندانیان ایرانی در مالزی به کشورمان شده بود.

diggfacebookmyspacestumbleupontwitter
 

2 Responses to “انتقال زندانیان بین المللی از مالزی تا شش ماه دیگر”

  1. زهرا مادری دردمند :

    یا مسبب الاسباب یا مفتح الابواب

  2. زهرا مادری دردمند وبیمار :

    از شش ماه گذشت .هنوز هیچ خبری نیست

نظر شما

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>