RSS Feed tweeter facebook

تاریخ :2015 فوریه 27 - 6:12 ب.ظ بازدید: 30,963 کد:8734
 
کمپین مبارزه با سرطان سینه در دانشگاه یو.پی.ام/تست پیشرفته ای.آی.تی با هزینه دانشجویی

مالزی: کمپین اطلاع رسانی و آموزش روش های تشخیص زودهنگام سرطان سینه و انجام تست شناسایی علائم سرطان سینه با دستگاه پیشرفته EIT با هزینه دانشجویی هفته آینده در دانشگاه یو.پی.ام  برگزار می شود.

به گزارش پایک نیوز، براساس اطلاعیه مرکز تحقیقات و آموزش سرطان دانشگاه یو.پی.ام، این کمپین قرار است در روزهای 4 و 5 ماه اینده (مارس) در کتابخانه مرکزی دانشگاه یو.پی.ام برگزار و حق شرکت برای دانشجویان و اعضای خانواده  آنها جهت استفاده از برنامه هایی همچون سخنرانی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش سرطان دانشگاه یو.پی.ام، آموزش روش های خودازمایی سینه برای بررسی علائم سرطان سینه و روش های بهداشت و مراقبت در برابر ریسک فاکتورهای سرطان سینه رایگان خواهد بود.

براساس اطلاعیه این مرکز تحقیقاتی، در این کمپین همچنین از متقاضیان و داوطلبان تست تشخیص سریع علایم سرطان سینه با استفاده از دستگاه یشرفته EIT با قیمت دانشجویی به عمل امده و نتیجه آن به صورت محرمانه در اختیار داوطلب قرار خواهد گرفت.

گفتنی است هزینه انجام تست تشخیص سریع علائم سرطان سینه با استفاده از دستگاه پیشرفته برای دانشجویان و اعضای خانواده آنها 10 رینگیت و برای کارمندان و افراد مراجعه کننده از بیرون 30 رینگیت اعلام شده است.

تست تشخیص علائم سرطان سینه توسط دستگاه بیشرفته  Electro Impedance Tomography روش جدیدی در حوزه پزشکی محسوب شده و هزینه آن در مراکز بیمارستانی و درمانی بالغ بر80 رینگیت می باشد.

سرطان سینه از جمله شایع ترین سرطان های رایج در بین زنان است و براساس گزارش سالانه انستیتو ملی سرطان آمریکا، در این کشور از هر هشت زن یک نفر مبتلا به سرطان سینه می باشد.

نرخ ابتلا به سرطان سینه در کشورهای در حال توسعه همچون ایران و مالزی از متوسط جهانی بالاتر است، ضمن اینکه در کشورهای توسعه یافته سن ابتلا به سرطان سینه 50 تا 60 سال می باشد، این سن در ایران 45 تا 55 سال می باشد.

راههای تشخیص سرطان سینه در مرحله اول و دوم، از طریق انجام خودازمأیی سینه به صورت ماهانه، چک سینه توسط پزشک یا انجام روشهای پیشرفته تشخیصی دیگر مثل EIT  است که روشی‌ جدیدی محسوب می شود. همچنین در مراحل پایانی این بیماری نیاز به عمل جراحی و برداشتن سینه می باشد.

سرطان سینه از جمله سرطان های خوش خیم محسوب می شود و درصورت تشخیص سریع و به موقع آن شانس نجات بیمار از مرگ حتمی بسیار بالا است.

براساس نتایج تحقیقات علمی، اگر سرطان سینه در مراحل اولیه تشخیص داده شده و اقدامات درمانی به موقع انجام شود، شانس زنده ماندن بیمار تا 5 سال پس از تشخیص در حدود 95 تا 100 درصد می باشد، همچنین اگر سرطان سینه در مراحل آخر تشخیص داده شود، شانس زنده ماند بیمار تا 5 سال پس از تشخیص در حدود 22 تا 72 درصد می شود.

diggfacebookmyspacestumbleupontwitter
 

نظر شما

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>