This page was exported from paycnews.com [ http://paycnews.com ]
Export date: Sat Dec 15 6:19:42 2018 / +0000 GMT

محکومت نابودی کلیسای مارکورکیس موصل توسط داعشمالزی: رایزن فرهنگی ایران در مالزی در یادداشتی در زمینه اقدام اخیر گروه تروریستی داعش در تخریب یک کلیسای تاریخی در موصل عراق نوشت: روز دوشنبه 10 مارس 2015 عناصر داعش کلیسای تاریخی مارکورکیس واقع در منطقه عربی موصل را منفجر کردند و همه محتویات آن را به سرقت بردند.

به گزارش پایک نیوز، وی در این یادداشت می نویسد: این کلیسا از بزرگترین بناهای تاریخی مسیحیت و متعلق به طایفه کلدانی می باشد و داعش با این اقدام جنایتکارانه خود به دنبال اثبات این حقیقت است که در ورای همه این اقدامات رد پای استکبار برای شعله ور ساختن یک جنگ صلیبی دیگر در منطقه خاورمیانه و کشورهای اسلامی مشاهده می شود. سیره مسلمانان در طول قرون گذشته احترام به ادیان آسمانی و زندگی مسالمت آمیز با آنان در روستاها و شهرهای مسلمان نشین بوده و تاریخ اسلام به ندرت شاهد چنین جنایاتی در حق دیگر ادیان آسمانی بویژه مراکز عبادی آنان بوده است. حضور تعداد بسیاری از کلیساها و کنیسه ها در خیابانهای مصر، سوریه، عراق، ایران و دیگر کشورهای اسلامی شرق آسیا بیانگر این حقیقت است که هرگز مسلمانان نفرتی از دیگر ادیان را در دل نداشته و به آیین دینی آنان به دیده احترام می نگریسته اند، اما چه می شود که در یک بازه زمانی کوتاه پدیده ای نو و بدعتی جدید با یک طراحی دقیق پا به عرصه می گذارد و احساسات همه مؤمنان جهان را بر می انگیزد و به نام "اسلام" تیشه به همه ریشه های تاریخی اسلامی و سنتهای بنیادین اسلام در احترام به ادیان آسمانی می زند؟ چه اتفاق در این دهه خاص از تاریخ اتفاق افتاده است که افرادی با پرچم سیاه جوانان مسیحی را در انظار مردم با استفاده از بهترین تکنیکهای سینمائی هالیوودی گردن می زنند؟ آیا سازمانهای ضد اسلامی غرب و صهیونیستها همواره به دنبال ایجاد چنین شبهه ای در اذهان عمومی نبوده اند که آموزه های اسلامی با خشونت و تخریب همراه است و اگر اسلام به قدرت رسد همه مسیحیان و یهودیان و اصحاب ادیان مختلف جهان نابود می گردند؟

پاسخ همه این سؤالها روشن است و آن رشد اسلامگرائی در کشورهای دیکتاتوری خاورمیانه و از بین رفتن منافع استکبار از بیداری اسلامی و سعی آنان در سیاه نمائی چهره اسلام در انظار افکار عمومی جهان می باشد. تحولات این دهه اخیر نشان داده است که همه حوادثی که به گونه ای در خاورمیانه با طراحی استکبار صورت می پذیرد با کمی تأخیر اما بدون استثنا به گونه ای در جوامع غربی نیز رسوخ پیدا خواهد کرد.

*نویسنده: دکتر علی اکبر ضیایی؛ رایزن فرهنگی ایرانی در مالزی

 

 


Post date: 2015-03-14 14:52:00
Post date GMT: 2015-03-14 06:52:00
Post modified date: 2015-03-30 15:02:10
Post modified date GMT: 2015-03-30 07:02:10

Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com