paycnews.com
http://paycnews.com/?p=8891
Export date: Mon Jan 21 9:09:54 2019 / +0000 GMT

مالزیایی ها با اتوبوس رایگان به جنگ ترافیک می روندمالزی:  هرچند هنوز مساله ترافیک در کلان شهر های مالزی به یک معضل بزرگ تبدیل نشده اما مسولان این شهرها در کنار طراحی سیستم یکپارچه حمل و نقل ،  اخیرا با اضافه کردن اتوبوس های رایگان به مصاف ترافیک و آلودگی هوا رفته اند .


به گزارش پایک نیوز به نقل از روزنامه استار، بعد از تجربه موفق اتوبوس های  رایگان موسوم به GO KL   که در شهر کولالامپور در چند مسیر ویژه به انتقال رایگان مسافران شهری مباردت می کردند ، تصمیم گیرندگان مدیریت شهری درایالت سلانگور که منطقه فدرال کوالالامپور را هم شامل می شود  این روزها برای کاهش بار ترافیک اقدام  به راه اندازی اتوبوس های رایگان جدید در برخی مناطق این ایالت از جمله  شاه علم، کلانگ و سوبانگ جایا نموده اند .


مسولان حمل و نقل شهری در این ایالت اعلام کرده اند شورای شهر و محلات در خصوص مسیر تردد این اتوبوس ها تصمیم گری می کنند. این اتوبوس های رایگان در تمام روز های هفته از 6 صبح تا 9 شب به مسافران خدمات می دهند و مسولان این طرح ابراز امیدواری کرده اند این سرویس های رایگان بتواند کمکی خوبی برای گروه های کم درآمد بخصوص  دانش آموزان و شهروندان عادی به شمار آید .دولت محلی ایالت سلانگور که مدیریت شهری آن در دست ائتلاف مخالفان دولت است اعلام کرده برای این طرح  حدود یک میلیون دلار در سال هزینه می کند  .11 اتوبوس در فاز اولیه این طرح به کار گرفته شده و قرار است تا پایان امسال  این طرح در مناطق کجنگ و امپنگ  هم راه اندازی شود . مسیر تردد این اتوبوس ها مجموعا 43 کیلومتر و 53 ایستگاه را پوشش می دهد واین اتوبوس ها در مسیر خود مناطق ضروری مانند مدارس و ایستگاه های قطار شهری KTM  را به متصل می کنند .مسولان اعلام کرده اند تمرکز این طرح درابتدا بر مناطق شهری که از تراکم ترافیک بالاتری برخوردارند خواهد بود وبا افزایش تعداد اتوبوس ها ، پوشش این طرح هم  وسیع تر خواهد شد .


دولت مالزی معتقد است با حذف یارانه ها باید تسهیلاتی را برای حمل و نقل عمومی فراهم کند و این طرح را می توان در این راستا ارزیابی کرد . از سوی دیگر تجربه اتوبوس های رایگانGO KL   که از 6 صبح تا 11 شب خدمات رایگان به مسافران ارائه می کنند  ومسافران در آن از خدمات اینتنرت وای فای هم برخوردارند ، نشان داده که چنین طرح هایی نقش قابل توجهی در فرهنگ سازی در جهت استفاده  مردم از وسایل حمل و نقل عمومی دارد . چنین خطوط اتوبوس های رایگان  قبلا در برخی شهرهای استرالیا هم راه اندازی شده و در عمل این طرح بسیار موفق عمل کرده است و می تواند مورد توجه مسولان مدیریت شهری در سایر کلان شهرها هم قرار گیرد .


Post date: 2015-07-02 00:37:31
Post date GMT: 2015-07-01 16:37:31

Post modified date: 2015-07-08 02:31:24
Post modified date GMT: 2015-07-07 18:31:24

Export date: Mon Jan 21 9:09:54 2019 / +0000 GMT
This page was exported from paycnews.com [ http://paycnews.com ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com