RSS Feed tweeter facebook

تاریخ :2015 جولای 13 - 11:56 ب.ظ بازدید: 36,161 کد:8973
 
بررسی مشکلات دانشجویان ایرانی در مالزی با حضور معاون وزیر علوم

 مالزی: مشکلات دانشجویان ایرانی در مالزی و شرق آسیا با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان در کوالالامپور پایتخت مالزی بررسی می شود.

به گزارش پایک نیوز به نقل از ایرنا، دکتر مجتبی صدیقی، معاون وزیر علوم روز سه شنبه وارد مالزی می شود تا نشست هایی با دانشجویان ایرانی و اساتید ایرانی دانشگاه های مالزی برگزار کند و مسائل و مشکلات آن ها را مورد بررسی قرار دهد.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم که به همراه کاروان ورزشکاران دانشجو به رقابت های ‘یونیورسیاد’ کره جنوبی سفر کرده است در مسیر بازگشت در کوالالامپور نشست هایی برای بررسی مشکلات دانشجویان ایرانی پس از چند سال نابسامانی و چند ماه تعطیلی رایزنی علمی ایران در شرق آسیا برگزار می کند.

این نشست ها روز چهارشنبه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور برگزار می شود.

‘عباس قنبری باغستان’ خرداد ماه امسال با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان رایزن علمی ایران در مالزی و شرق آسیا تعیین شد تا به مشکلات هزاران دانشجوی ایرانی در منطقه رسیدگی شود.

مراسم معارفه قنبری نیز با حضور معاون وزیر علوم در مالزی برگزار می شود.

شناسایی دقیق استعدادها و امکانات علمی موجود در کشورهای شرق آسیا، ارتباطات علمی و دانشگاهی ایران با کشورهای منطقه، ارزیابی دانشگاه ها و مراکز علمی این کشورها و ساماندهی تشکل های دانشجویی ایرانی از وظایف رایزن علمی است که در این نشست ها بر آن تاکید می شود.

جعل گسترده مدارک دانشگاهی مالزی و سوء استفاده موسسات غیرمجاز اعزام دانشجو و پراکندگی فعالیت هایی دانشجویی از جمله مهمترین مشکلات جامعه دانشجویی در این کشور جنوب شرق آسیا است.

هم اکنون آمار دقیقی از تعداد دانشجویان ایرانی دانشگاه های مالزی وجود ندارد، اما تعداد دانشجویان به دلیل برخی مشکلات روند نزولی یافته و جمعیت دانشجویان ایرانی که سال 1391 براساس آمارهای رسمی 14 هزار نفر تخمین زده می شد اکنون به حدود پنج تا شش هزار دانشجو رسیده است.

diggfacebookmyspacestumbleupontwitter
 

نظر شما

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>