paycnews.com
http://paycnews.com/?p=9033
Export date: Fri Jan 18 19:50:47 2019 / +0000 GMT

اجرای تئاتر ایرانی «اسارت شیشه‌ای» در کوالالامپورمالزی: تئاتر "اسارت شیشه‌ای" به کارگردانی زهره بهرامی و تهیه کنندگی فردین محمدتبار  و با همکاری رایزن فرهنگی ایران در مالزی اوایل ماه نوامبر در کوالالامپور به اجرا در می‌ آید.


به گزارش پایک نیوز، این تئاتر از سوی گروه هنری SUNRISE وابسته به شرکت FZF FILM آماده اجرا شده و داستان آن در خصوص تقابل آدم‌هایی است که در پی افسانه‌های حماسی از یک سو و بیادآوری حماسه‌های واقعی از سوی دیگر، روزگار خود را سپری می‌کنند.


روزبه، بازیگری است که به تازگی تحصیلات آکادمیک خود را به پایان رسانده و تلاش می‌کند تا در دنیای پر پیچ و خم بازیگری، اسم و رسمی دست و پا کند، در مقابل، رشید که برادر اوست در دنیای واقعی خود، در حالی که توان جسمی‌اش را در جنگ از دست داده است، در تقابلی دیگرگونه، مفهوم متفاوتی از زندگی، حماسه، اسطوره و نیز دنیای این روزهای آدم‌ها را به نمایش می‌گذارد.


فردین محمد تبار، پوریا نیکفرد، فراز محمد تبار بازیگران این تئاتر هستند و خانم زهره بهرامی طراحی، نویسندگی و کارگردانی آن را بر عهده دارد.در همین حال داوود محرابی به عنوان نوازنده دف و علی پروین به عنوان مسئول فنی و مترجم با این پروژه همکاری دارند.تئاتر “اسارت شیشه‌ای” با مشارکت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی روز اول نوامبر ۲۰۱۵ در ساعت ۶ عصر در سالن MCA HALL واقع در خیابان امپنگ به روی صحنه خواهد رفت.دکتر علی اکبر ضیائی، رایزن فرهنگی ایران در مالزی هدف از انتخاب و نیز نمایش عمومی این تئاتر را چنین عنوان کرده است: تئاتر مهمترین هنر نمایشی برای ارتباط احساسی با مخاطبان است و فرد خود را در تمامی مراحل نمایش در میان بازیگران می‌بیند و با آنان می‌خندد و یا می‌گرید و یک نوع همگرائی احساسی و عاطفی میان مشاهده کننده و بازیگران بوجود می‌آید که تأثیر آن می‌تواند تا سال‌های سال با فرد مشاهده کننده باقی بماند و این اصل علمی اخیرا به اثبات رسیده است که عواطف نقش مهمی در ثبت و ضبط حوادث و وقایع در ذهن انسان دارند و تئاتر حقیقتا در ایفای چنین نقشی جایگاه مهمتری نسبت به سینما دارد. اسارت شیشه‌ای با توجه به متن قوی نمایش از همه این عوامل احساسی و عاطفی برای رساندن پیام جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس استفاده کرده است و علاوه بر جنبه‌های ارزشی دفاع مقدس و یادآوری ایثارگری‌های رزمندگان اسلام بخش‌های مهمی از حماسه باستانی شاهنامه و داستان رستم و سهراب را نیز یادأوری می‌کند. به عنوان یکی از خادمان حوزه فرهنگی توصیه می‌کنم که هموطنان ایرانی بویژه دانشجویان و خانواده‌های محترم آنان در نمایش این اثر هنری و با حضور پرشور خود از زحمات این گروه سپاسگزاری نمایند.


تهیه کننده این نمایش نیز درباره انتخاب این سالن که حدود ۵۸۵ نفر گنجایش دارد و بصورت رایگان در اختیار تماشاگران ایرانی و غیر ایرانی قرار گرفته است، چنین می گوید: همیشه و در طول ۲۷ سال فعالیت هنری‌ام ، سعی بر آن داشتم که با مردم و در میان مردم باشم. در مدت ۱۰ سالی که در کشور مالزی بسر می‌برم، دوستان زیادی، با گویش و فرهنگ و آداب و سنن گوناگون دارم که هیچگونه اطلاعی از ایران و تاریخ این سرزمین اهورائی و نیز مشاهیر پارسی زبان ندارند. بسیار مشتاق بودم تا کاری انجام شود که علاوه بر شناساندن تاریخ پر فراز و نشیب ایرانیان به ملتهای دیگر، پیوندی میان نسل کهن و نسل جدید را رقم زند و در جهت صلح جهانی، به دور از هرگونه خشونت و جنگ، پیام‌آور صلح و دوستی باشد. به گمانم نمایش “اسارت شیشه‌ای” علاوه بر رسالت فوق، پلی است میان آنچه گذشت، آنچه می‌گذرد و آنچه خواهد گذشت … نکته دیگر اینکه، تمام متن نمایش، ترجمه گردیده و برای تماشاگران غیر ایرانی، بشکل زیر نویس بر روی پرده ۵۵ که نمای عمومی صحنه را به نمایش می‌گذارد، پخش خواهد شد. این تئاتر، علاوه بر مالزی در چند کشور دیگر بخصوص کشورهای حوزه آسه‌آن نیز به نمایش گذاشته خواهد شد. همچنین با رایزنی‌های بعمل آمده و ارسال فرم به جشنواره‌های معتبر داخلی، در کشور عزیزمان ایران نیز به اجرا در خواهد آمد.


Post date: 2015-10-10 23:12:17
Post date GMT: 2015-10-10 15:12:17

Post modified date: 2015-12-03 01:58:00
Post modified date GMT: 2015-12-02 17:58:00

Export date: Fri Jan 18 19:50:47 2019 / +0000 GMT
This page was exported from paycnews.com [ http://paycnews.com ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com