RSS Feed tweeter facebook

تاریخ :2015 اکتبر 31 - 8:09 ب.ظ بازدید: 7,472 کد:9040
 
مدارک دانشگاه های مالزی نیاز به مهر وزارت خارجه این کشور دارد

مالزی: رایزنی علمی ایران با صدور اطلاعیه ای از دانشجویان خواست تا پس از فارغ التحصیلی و قبل از ترک مالزی کلیه مدارک خود از جمله اصل مدرک تحصیلی و نیز ریزنمرات و یا هر مدرک دیگری که ممکن است در آینده نیاز به ترجمه داشته و یا باید برای جایی ارسال شود، به مهر وزارت امور خارجه مالزی مهمور کنند.

به گزارش پایک نیوز، در اطلاعیه روابط عمومی رایزنی علمی ایران در شرق آسیا آمده است:  ”به دانشجویان ایرانی فارغ التحصیل از کلیه دانشگاه های مالزی توصیه می شود پس از فارغ التحصیلی، و قبل از ترک مالزی  حتما مدارک خود بویژه اصل مدرک تحصیلی و ریز نمرات را به مهر وزارت امور خارجه مالزی مهمور سازند تا در آینده دچار مشکل نشوند.

گفتنی است، برای ارزیابی مدارک تحصیلی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  ایران.  تاییدیه کنسولی سفارت ایران در کوالالامپور  به تنهایی کافی است، با اینحال چنانچه دانشجویی بخواهد در آینده برای ادامه تحصیل و یا هر کاری دیگری در یک کشور ثالث (مثل استرالیا، انگلیس و …) اقدام نماید، مدارک تحصیلی دانشگاه های مالزی بدون مهر وزارت خارجه این کشور فاقد اعتبار است و متاسفانه سفارت مالزی در تهران نیز قادر به ارائه هیچ کمکی در این زمینه نیست.

لذا به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه مشکل، و نیز صرفه جویی در هزینه  و زمان، به دانشجویان توصیه می شود قبل از ترک مالزی با مراجعه به وزارت امور خارجه مالزی (WismaPutra) واقع در پوتراجایا  کلیه مدارک خود را به مهر این وزارتخانه مهمور کنند.”.

پایک نیوز می افزاید: برخی از فارغ التحصیلان ایرانی دانشگاه های مالزی که به کشور برگشته اند، در آن زمان نسبت به مهمور کردن مهر مدارک خود در وزارت امور حارجه مالزی اقدام نکرده، اکنون با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند از جمله اینکه ادارات، نهادها و دانشگاه های کشورهای ثالث اصل مدارک دانشگاه های مالزی بدون مهر وزارت امور خارجه این کشور را نپذیرفته و لذا این دسته از افراد باید با مراجعه به مجدد به مالزی، نسبت به مهمور ساختن آنها به مهر وزارت خارجه مالزی اقدام کنند.

ضمن آنکه بنا بر اطلاع خبرنگار پایک نیوز، سفارت مالزی در تهران نیز اخیرا از ارائه اینگونه خدمات اجنتاب کرده قادر به مهمور ساختن مدارک تحصیلی از دانشگاه های کشور متبوع خود نیست!

diggfacebookmyspacestumbleupontwitter
 

نظر شما

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>